WKC
Login
Hasło
  Zarejestruj
Ankieta
Czy masz problemy z poszukiwaniem partnera biznesowego do realizacji innowacyjnych pomysłów?
 
 
Lokalizacja:   Baza ofert i zapytań
drukuj
Wstecz

Baza ofert i zapytań

Numer referencyjny: wk/90/OT/07/65 2007-05-29 23:01:04
Mini Opto Skaner jest skanerem optycznym, podobnym do skanera PC, jednak posiadającym znacznie mniejsze rozmiary geometryczne. Układy elektroniczne skanera wraz z wewnętrznym oświetlaczem umieszczone są wewnątrz metalowego pręta o średnicy 7 mm. Robocza długość modelu wynosi ok. 130 mm. Rozdzielczość miniaturowego skanera to 300 dpi (dots per inch (ang.) - punktów na cal).
Jestem zainteresowany szczegółami
Numer referencyjny: wk/89/OT/07/64 2007-05-29 22:43:27
Nowy detektor dymu, którego aktywnym materiałem są wiązki nanowłókien o średnicy kilkudziesięciu nanometrów, wykrywa pojawienie się zagrożenia pożarowego już na bardzo wczesnym etapie. Oparte na nanotechnologii urządzenie jest nowoczesną alternatywą dla dostępnych w handlu czujników dymu. Nanodetektor dymu nie zawiera substancji radioaktywnych, nie wysyła też żadnego promieniowania.
Jestem zainteresowany szczegółami
Numer referencyjny: wk/89/OT/07/63 2007-05-29 22:37:12
Nanodetektor wykrywa pojedyncze żywe komórki, w liczbie poniżej 100 na milimetr kwadratowy powierzchni detekcyjnej urządzenia. "...Tego typu miniaturowe urządzenia mogą także rozróżniać rodzaje komórek. Dzięki temu mogą być one w przyszłości wykorzystywane zarówno w medycynie - do odróżniania komórek zdrowych od chorych, a także w obronie cywilnej - jako zabezpieczenie antybioterrorystyczne. Przyda się także w monitoringu stanu środowiska naturalnego, np. kontroli stanu czystości wody."
Jestem zainteresowany szczegółami
Numer referencyjny: wk/89/OT/07/62 2007-05-29 22:29:12
Natychmiastowe wykrycie mikroskopijnych ilości strzępek grzyba Aspergillus versicolor (kropidlak różnobarwny) atakującego drewno, jest możliwe dzięki nowemu urządzeniu, które opracowane zostało przez nanotechnologów z Pracowni Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii w Śremie, należącej do Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jestem zainteresowany szczegółami
Numer referencyjny: wk/89/OT/07/61 2007-05-29 22:20:49
Pracownia Fizykochemii Materiałów i Nanotechnologii Wydziału Chemii UAM Tematyka badań to m.in.: Nanotechnologia i Elektronika Molekularna (materiały nanostrukturalne, nanocząstki, nanowarstwy, nanourządzenia elektroniczne i logiczne) Zaawansowane materiały (przewodzące materiały organiczne: polimery - polianilina, kompleksy, materiały elektrochromowe i elektroluminescencyjne), Archeometria (zastosowania metod fizykochemicznych do badań znalezisk archeologicznych).
Jestem zainteresowany szczegółami
1  «««  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »»»  14
Fundusze strukturalne

Projekt "Wielkopolski klaster chemiczny jednostek naukowo - badawczych oraz przedsiębiorstw" realizowany jest w ramach Działania 2.6 "Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Projekt w 75% współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w 25% z krajowych środków publicznych - budżetu państwa.

Realizacja: ideo