WKC
Login
Hasło
  Zarejestruj
Ankieta
Czy masz problemy z poszukiwaniem partnera biznesowego do realizacji innowacyjnych pomysłów?
 
 
Lokalizacja:   Aktualności
drukuj
Wstecz

Aktualności

2007-12-20
CHEMIKA - Targi Przemysłu Chemicznego

Zapraszamy producentów, przewoźników, dystrybutorów,  importerów i eksporterów związanych z branżą chemiczną do wzięcia udziału w TARGACH PRZEMYSŁU CHEMICZNEGO „CHEMIKA”, które odbędą się 21-22 lutego 2008.

Przemysł chemiczny jest jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu przetwórczego: decyduje o modernizacji, rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Wśród nowych krajów unijnych Polska jest liderem w tej branży, jednak w zestawieniu z dawnymi członkami Unii Europejskiej, wyroby chemiczne wyprodukowane w Polsce stanowią jedynie niewielki procent ogółu. Ważna jest zatem konsolidacja i promocja polskich firm chemicznych, prowadząca do wzrostu konkurencyjności na rynku światowym, oraz współpraca z instytutami badawczo-naukowymi.


•    targi   
Zaprezentujemy możliwości produkcyjne firm i instytutów związanych z branżą chemiczną. Przedstawimy Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia”. Dzieląc się zdobytymi doświadczeniami, osiągnięciami i planami klaster pokaże jakie korzyści przynosi wspólne działanie firm w takiej strukturze, a także będzie poszukiwał nowych partnerów.

•    konferencja 
Zapoznamy uczestników z najnowszymi zagadnieniami BHP i wytycznymi wynikającymi z wprowadzenia na terenie krajów Unii Europejskiej procedur REACH: nowe wymogi unijne wymuszają na wszystkich podmiotach związanych z obrotem substancjami chemicznymi stosowanie procedur i norm, które mogą spowodować duże zmiany kooperacyjne.  Przeprowadzimy szkolenia z w/w zagadnień z udziałem wybitnych ekspertów z kraju i zagranicy.

•    międzynarodowa giełda kooperacyjna
Umożliwimy większą konsolidację w sektorze chemicznym, międzynarodową wymianę doświadczeń, przeprowadzenie rozmów bilateralnych, zawarcie nowych kontraktów, a co za tym idzie – powiększenie kręgu odbiorców. Na spotkanie umówimy min. przedsiębiorców z Niemiec, Anglii, Ukrainy. 

•    Wieczór Chemika   
W jednym z najpiękniejszych klubów w Szczecinie sprawdzimy, czy jest chemia między chemikami…?


Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia na targi-prezentacje, giełdę, konferencję:


Izabela Próchnicka
tel. +48 91- 464-44-01 wew.106;
fax. +48 91-464-44-02

 

 

Pliki do pobrania
 wstecz
Subskrypcja
Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowościach w serwisie, podaj nam e-mail.
0e-mail
 
Fundusze strukturalne

Projekt "Wielkopolski klaster chemiczny jednostek naukowo - badawczych oraz przedsiębiorstw" realizowany jest w ramach Działania 2.6 "Regionalne Strategie Innowacyjne i transfer wiedzy" Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Projekt w 75% współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w 25% z krajowych środków publicznych - budżetu państwa.

Realizacja: ideo